GASTROENTEROLOGIJA

dr. sc.
Tonći Božin

Specijalist gastroenterolog

Dr. sc. Tonći Božin, dr. med. spec. gastroenterologije je rođen 1986. godine u Šibeniku gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Zagrebu 2010. godine.

Specijalističko usavršavanje iz gastroenterologije započinje 2014. godine te uspješno završava u lipnju 2019. Tijekom specijalističkog usavršavanja uspješno je položio trogodišnji program (2017) „Fit for the future in Gastroenterology“ u organizaciji Europske asocijacije za gastroenterologiju, endoskopiju i kliničku prehranu (engl. European Association for Gastroenterology, Endoscopy & Nutrition).

Uz to je proveo četiri mjeseca (2019) u Sheila Sherlock Liver centre, Royal Free Hospital u Londonu u sklopu kliničke subspecijalizacije iz hepatologije, a pod mentorstvom prof. dr. sc. Ivice Grgurevića i prof. Massimo Pinzania.

Kao specijalist gastroenterologije proveo je 10 godina u Zavodu za gastroenterologiju, hepatologiju i kliničku prehranu KB Dubrava. U ovo vrijeme fokus kliničkog rada doktora Božina jest napredna i terapeutska endoskopija. Vrši procedure poput ERCP-a, endoskopske mukozne resekcije, luminalnog stentiranja, dilatacije benignih striktura te endoskopsko zaustavljanje gastrointestinalnog krvarenja. Osim endoskopije usko se bavi detekcijom, prevencijom i liječenjem bolesti jetre te održava dnevnu hepatološku bolnicu i hepatološku ambulantu.

Od 2022. godine doktor Božin postaje suvlasnik Poliklinike Arista. U travnju 2024. godine napušta Kliničku bolnicu Dubrava kako bi se u potpunosti posvetio razvoju gastroenterološke skrbi u Poliklinici Arista.

Aktualno uz administrativne obaveze i dalje nastavlja raditi s pacijentima poglavito s funkcionalnim probavnim poremećajima koji predstavljaju najčešće gastroenterološke pacijente. Osim toga i dalje provodi dijagnostičke i terapeutske gastroenterološke procedure.

Uz klinički rad s pacijentima, doktor Božin je završio i poslijediplomski doktorski studij Biomedicina i zdravstvo i time stekao titulu doktora znanosti u srpnju 2020. na temu primjene termografije u dijagnostici i praćenju bolesnika s umjerenim i teškim ulceroznim kolitisom, a pod mentorstvom prof. dr. sc. Marka Banića.

Autor je i koautor preko 25 izvornih znanstvenih radova te preko 20 kongresnih sažetaka. Član je Hrvatskog liječničkog zbora i Hrvatskog gastroenterološkog društva. Oženjen i otac dvojice sinova.