INTERNA MEDICINA

dr. sc.
Igor Čikara

Specijalist radiologije, uži specijalist ultrazvuka

Rođen 1960. godine u Sinju gdje završio osnovnu školu i gimnaziju. Na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu diplomirao je 1985. godine, a potom u Klinici za infektivne bolesti odradio pripravnički staž te 1987. godine položio stručni ispit.

Poslijediplomski studij “Kliničke farmakologije”  upisuje 1989. godine te iste godine započinje specijalističko usavršavanje iz radiologije na KBC Zagreb. Specijalistički ispit položio je 1994. godine.

Tijekom sljedeće dvije godine radio je kao radiolog u DZ Trogir, bio je voditelj RTG odjela, predsjednik Stručnog vijeća te v.d. ravnatelja. Užu specijalizaciju iz ultrazvučne dijagnostike na KB Merkur započinje 1996 godine.

Od 1999. do 2004. godine bio je zaposlen na Kliničkom zavodu za dijagnostičku i intervencijsku radiologiju KBC Rebro Zagreb gdje je član transplantacijskih timova jetre i bubrega za djecu i odrasle.

Od 2004. godine prelazi na Klinički zavod za dijagnostičku i intervencijsku radiologiju KB Dubrava, gdje je do 2019. godine obnašao dužnost voditelja Odjela za ultrazvuk i nuklearnu medicinu.

Magistar znanosti na znanstvenom poslijediplomskom studiju “Medicinske znanosti” s temom “Značenje obojenog dopplera u ultrazvučnoj dijagnostici akutne upale crvuljka” postaje 2003. godine, a 2012. uspješno je obranio doktorsku disertaciju s temom “Mogućnosti ultrazvuka visoke rezolucije u prikazu i nadzoru biopsija mamografski suspektnih nakupina mikrokalcifikacija”.

Bio je viši predavač na Zdravstvenom veleučilištu, poslijedoktorant Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Osijeku, član Upravnog odbora HDR, tajnik Hrvatskog društva za ultrazvuk u medicini i biologiji, zamjenik pročelnika Kliničkog zavoda za dijagnostičku i intervencijsku radiologiju KBD Zagreb, pozvani predavač na poslijediplomskim studijima i tečajevima trajnog usavršavanja Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te član Upravnog vijeća Klinike za infektivne bolesti