rujan

Poliklinika Arista

Ambulanta za liječenje boli akupunkturom

Akupunkturna terapija korisna je u liječenju raznih bolnih sindroma mišićno-koštanog sustava (teniski lakat, bolno rame, ozljede, lumboishijalgije), u postoperacijskoj boli te mnogim neurološkim kroničnim bolnim stanjima poput glavobolja, neuralgijskih boli (neuralgija n. trigeminusa, postherpetske neuralgije), psihosomatske boli, a pozitivno djelovanje postoji I pri odvikavanju od pušenja te mršavljenju.

Također se akupunkturom mogu tretirati osobe sklone sezonskim alergijama jer je poznato i pozitivno djelovanje u tim stanjima.
Da bi terapija bila učinkovita potrebno je najmanje 6 tretmana, no ponekad i do deset, nakon čega se u najvećem broju slučajeva postignu značajni rezultati u smanjenju intenziteta ili nestanku boli.

Prim dr. Ines Adanić Mikloška, anesteziolog

Poliklinika Arista